Motýlci

Červen u Motýlků:

Poslední měsíc ve školce jsme s dětmi cestovali,opakovali jsme si zvířátka-lepili jsme tygra, malovali jsme lesní zvířátka,která byla inspirací pro řezbáře,kteří nám vyráběli zvířátka do našeho lesíka. Svátek dětí jsme oslavili divadlem „Čert a Káča“ a bublinkovou párty na zahradě .Povídali jsme si o pověsti našeho skuhrovského hradu,ochutnávali syrečky,vydali jsme se na hrad a vylezli na rozhlednu.Zopakovali jsme si bezpečnost o prázdninách,byli jsme na návštěvě u Terezky a Eli,kde jsme měli možnost vidět pejska,hada,rybičky a papouška. Putovali jsme za indiánským pokladem a školní rok jsme ukončili koupáním v bazénu.

Květen u Motýlků:

V květnu jsme měli společnou akci „Probouzení v trávě“,přišli se k nám podívat rodiče a sourozenci a plnili úkoly  u pavouka,berušky nebo včelky.Dalším krásným dnem byl „Včeličkový“ .Byl to výukový program,kdy jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o včelkách. Připravovali jsme se pilně na besídku pro maminky,vyráběli jsme dárky,přáníčka.Po besídce jsme si za odměnu zašli na nanuk.Povídali jsme si o rodině,kdo s námi bydlí,…Přišel k nám pan kuchař a předvedl nám,jak se flambují palačinky,to byla dobrota. Koncem května nás čekal velký výlet-ZOO ve Dvoře Králové.Jeli jsme velikým autobusem,viděli jsme spoustu zvířátek...Stihli jsme také navštívit školní tělocvičnu,kde jsme si mohli zkusit nářadí a náčiní,jako školáci…

Duben u Motýlků:

V dubnu jsme si užívali jaro plnými doušky- malovali jsme kuličkou,sázeli jsme kytičky,pletli jsme  pomlázky u Broučků a zasadili jsme vrbičku.Měli jsme zvířátkový týden,kdy jsme navštívili zvířátka. Připravovali jsme se na Velikonoce-pekli jsme pusinky,barvili jsme vajíčka a soutěžili.Šedivé úterý jsme si skládali a zacvičili si s Drahuškou.Měli jsme holčičí i klučičí koledu.Oslavili jsme Den Země výrobou zeměkoule,vycházkou do lesíka,kde jsme našli krásného mloka. Čarodějnice jsme si užili ze všeho nejvíc. Od rána jsme byli v kostýmech,které jsme mohli předvést na módní přehlídce. Malovali jsme nehty ježibabě…Kouzlili,tančili,soutěžili na zahradě a opékali jsme marshmallow.

Březen u Motýlků:

Měsíc březen byl ve znamení KARNEVALU-nachystali jsme si výzdoba-malovali jsme klauna, korále pro princeznu,vyrobili jsme si občerstvení-pohár,zatančili jsme si a měli jsme promenádu masek. Stihli jsme i pohádkový týden,kdy jsme si vymalovali omalovánky,vyrobili čepici pro Večerníčka,šaty pro princeznu,střevíček.Vyrazili jsme na výlet k hradu.              Vítali jsme JARO a tak jsme se museli rozloučit se zimou,vynesli jsme Morenu a odemkli jsme zahradu s vílou Elvírou. Pozorovali jsme hlínu,vodu -život ve vodě,seli jsme  bylinky,vyráběli jsme sluníčko a povídali jsme si o jarních kytičkách.Byli jsme se podívat na klokana.

Únor u Motýlků:

Měsíc únor byl krátký, ale i přesto jsme stihli mnoho práce. Poznávali jsme naše tělo,povídali jsme si o zubech,hráli jsme si na pana doktora. Vyzkoušeli jsme si  pár pokusů-například s olejem a skořicí.Seznámili jsme se se  záchrannou službou,abychom věděli jak vypadá a co má vlastně za práci…Na svatého Valentýna jsme vyráběli dáreček pro nejbližší.Sami jsme si uvařili svačinku plnou vitamínů…Moc jsme si to užili.

Leden u Motýlků:

V lednu nás navštívili Tři králové, řekli nám o sobě spoustu zajímavých věcí a dostali jsme dárečky. Povídali jsme si o vánocích. Seznámili jsme se se zimními sporty-vyráběli jsme lyže, navštívil nás zbloudilý lyžař, sledovali jsme hokejový zápas,zkusili jsme si olympiádu. Vyrazili jsme na  výlet za sněhem do Deštného,kde jsme si pořádně zařádili.Skládali jsme sněhuláky z víček a zkoušeli je namalovat…Soutěžili jsme v oblékání…Moc jsme si to užili.

Prosinec u Motýlků:

Hned na začátku prosince jsme měli společné divadlo „Dvanáct měsíčků“,těšili jsme se na Mikuláše-vyrobili jsme si čertíky, hráli jsme si na čerty,jeli jsme se podívat do peklíčka a na výstavu Betlémů…Nakonec nás navštívil Mikuláš i s čertem a andílkem,dostali jsme dobrůtky,ale ne zadarmo-za písničku…Přijel nám popřát krásné Vánoce andělíček na koni,vyráběli jsme přáníčka a dárečky pro rodiče,užili jsme si sněhu a představte si,že přišel i Ježíšek…

Mikulášská návštěva u Motýlků 

 

 

LISTOPAD:

V listopadu jsme stavěli u Motýlků domečky pro prasátka,postavili jsme si prasátka z kaštanů,zahráli jsme si pohádku. Zamkli jsme zahradu,pomohli jsme zvířátkům zazimovat zahradu…Hráli jsme si s pohádkou Cvrček a mravenci.Skládali jsme obrázky,vyráběli jsme housenky,vyrobili jsme si krásné svítící mraveniště.Seznámili jsme se s housličkami a se svátkem sv.Martina.Užili jsme si první adventní neděli.  

ŘÍJEN U MOTÝLKŮ

Už zvládáme všechna pravidla, měli jsme „Houbový týden“,kdy jsme vařili polévku,vyráběli houbičky a hráli divadlo. V týdnu jablíčkovém jsme pekli štrúdl. Na halloween  jsme kreslili dýně, ochutnávali jsme dýňovou polévku a vyráběli jsme strašidélko z dýně. Nachystali  jsme  Dušičkovou cestu,kterou zdobila strašidla,která vyráběly děti s rodiči.

Září u Motýlků

 U Motýlků si zvykáme na nové prostředí, nové kamarády a na to,že musíme chvíli vydržet bez maminky. Můžeme si pohrát s novými hračkami,měli bychom si zapamatovat svoji značku a naučíme se školková pravidla, abychom věděli jak to ve školce chodí. Přivítali jsme podzim…

 

Zde můžete vkládat obsah...

Třídní učitelky: 

Tereza Jandíková

Kamila Ulrichová 

CHARAKTERISTIKA TŘÍDY 

Pro tento školní rok je ve třídě zapsáno 11 žáků, z toho sedm děvčšátek a čtyři chlapci.  Děti jsou ve věku 2-3 roky.

Děti se jeví jako velmi živé, veselé s velkým zájmem o činnost, panuje zde příjemná atmosféra, kde se snažíme dodržovat pravidla, která jsme si společně stanovili.

Prostory jsou děleny na šatnu pro žáky, třídu, která je vybavena částí s kobercem, kde děti i odpočívají. Stolečky s židlemi, kde má každý své místo se svou značkou a využíváme je i pro stravování. Na třídu navazuje dětská kuchyňka s funkčním dřezem a místem pro výdej stravy.

V prostoru kuchyňky se mohou děti kdykoliv během dne napít z vlastního hrnečku, k dispozici mají vodu, čaj nebo džus. Sociální zázemí má třída své vlastní a je uzpůsobeno pro použití pro 2- 3 leté děti.

Hračky a didaktické pomůcky jsou uzpůsobeny pro tuto věkovou skupinu a pravidelně je obměňujeme, dětem jsou k dispozici pro ně na dosažitelných místech.

Do školky se děti těší a s rodiči je velmi příjemná spolupráce.