Motýlci

Prosinec u Motýlků:

Hned na začátku prosince jsme měli společné divadlo „Dvanáct měsíčků“,těšili jsme se na Mikuláše-vyrobili jsme si čertíky, hráli jsme si na čerty,jeli jsme se podívat do peklíčka a na výstavu Betlémů…Nakonec nás navštívil Mikuláš i s čertem a andílkem,dostali jsme dobrůtky,ale ne zadarmo-za písničku…Přijel nám popřát krásné Vánoce andělíček na koni,vyráběli jsme přáníčka a dárečky pro rodiče,užili jsme si sněhu a představte si,že přišel i Ježíšek…

Mikulášská návštěva u Motýlků 

 

 

LISTOPAD:

V listopadu jsme stavěli u Motýlků domečky pro prasátka,postavili jsme si prasátka z kaštanů,zahráli jsme si pohádku. Zamkli jsme zahradu,pomohli jsme zvířátkům zazimovat zahradu…Hráli jsme si s pohádkou Cvrček a mravenci.Skládali jsme obrázky,vyráběli jsme housenky,vyrobili jsme si krásné svítící mraveniště.Seznámili jsme se s housličkami a se svátkem sv.Martina.Užili jsme si první adventní neděli.  

ŘÍJEN U MOTÝLKŮ

Už zvládáme všechna pravidla, měli jsme „Houbový týden“,kdy jsme vařili polévku,vyráběli houbičky a hráli divadlo. V týdnu jablíčkovém jsme pekli štrúdl. Na halloween  jsme kreslili dýně, ochutnávali jsme dýňovou polévku a vyráběli jsme strašidélko z dýně. Nachystali  jsme  Dušičkovou cestu,kterou zdobila strašidla,která vyráběly děti s rodiči.

Září u Motýlků

 U Motýlků si zvykáme na nové prostředí, nové kamarády a na to,že musíme chvíli vydržet bez maminky. Můžeme si pohrát s novými hračkami,měli bychom si zapamatovat svoji značku a naučíme se školková pravidla, abychom věděli jak to ve školce chodí. Přivítali jsme podzim…

 

Třídní učitelky: 

Tereza Jandíková

Kamila Ulrichová 

CHARAKTERISTIKA TŘÍDY 

Pro tento školní rok je ve třídě zapsáno 11 žáků, z toho sedm děvčšátek a čtyři chlapci.  Děti jsou ve věku 2-3 roky.

Děti se jeví jako velmi živé, veselé s velkým zájmem o činnost, panuje zde příjemná atmosféra, kde se snažíme dodržovat pravidla, která jsme si společně stanovili.

Prostory jsou děleny na šatnu pro žáky, třídu, která je vybavena částí s kobercem, kde děti i odpočívají. Stolečky s židlemi, kde má každý své místo se svou značkou a využíváme je i pro stravování. Na třídu navazuje dětská kuchyňka s funkčním dřezem a místem pro výdej stravy.

V prostoru kuchyňky se mohou děti kdykoliv během dne napít z vlastního hrnečku, k dispozici mají vodu, čaj nebo džus. Sociální zázemí má třída své vlastní a je uzpůsobeno pro použití pro 2- 3 leté děti.

Hračky a didaktické pomůcky jsou uzpůsobeny pro tuto věkovou skupinu a pravidelně je obměňujeme, dětem jsou k dispozici pro ně na dosažitelných místech.

Do školky se děti těší a s rodiči je velmi příjemná spolupráce.