MATEŘSKÁ ŠKOLA

Ve čtvrtek 5. 12. 2019  dopoledne jsem přivítali  naší mateřské škole

Mikulášskou družinu

Více foteček naleznete na rajce.idnes.cz

V úterý 10.12.2019 dopoledne v naší školce proběhne

JEŽÍŠKOVÁNÍ

PRVNÍ POMOC NEJEN PRO DĚTI

Minulý týden se v naší mateřské škole uskutečnily dny kurzy první pomoci. O ten první, který byl pro naše nejmenší,se postaraly studentky Vyšší odborné školy zdravotní z Hradce Králové. Seznámily děti hravou formou, jak přivolat pomoc a jak ošetřit medvídka, když se odře a nebo si zlomí packu.  O druhou přednášku se postaral pan doktor Jakub Jandík, který seznámil  rodiče nejen se základy první pomoci.  Touto cestou bych chtěla za MŠ poděkovat SZŠ v Hradci Králové  a panu doktoru Jandíkovi za jejich čas a odborné znalosti, které mohou zachránit život.

ŠKOLKOVÉ AKCE v PROSINCI

Ve čtvrtek 5. 12. 2019

MIKULÁŠSKÁ DRUŽINA - dopoledne

V pátek 6. 12. 2019

Divadelní pohádka - "O Sněhurce"

V úterý 10. 12. 2019

JEŽÍŠKOVÁNÍ -  dopoledne

V úterý 10. 12. 2019   - od 16:00 hod.

VÁNOČNÍ POZASTAVENÍ

Pro rodiče a děti

V úterý 17. 12. 2019

VYŠETŘENÍ ZRAKU - dopoledne

Od 21. 12. 2019 do 5. 1. 2020
PROVOZ MŠ UZAVŘEN !

ZAMYKÁNÍ ZAHRADY

Ve středu si paní učitelky pro děti připravily úžasnou pohádku o zazimování zahrady. Děti společně oživily po kouzelném zaříkávadle našeho zahradního skřítka, který měl v tento den podzimní svátek. Skřítkovi přišla popřát zvířátka z lesa a poprosit děti, aby jim nebořily zimní domečky a v zimě na ně myslely s dobrůtkami. Mlok sháněl svého kamaráda, žabka prosila o ukázaní cesty k potůčku a myška přišla poprosit o vybudování domečku pro ježečka a pár oříšků pro veverku. Děti slíbily, že se o zvířátka v zimě postarají. A ne jen o ně. Nezapomenou na ptáčky i lesní zvířátka u krmelce.  Ke konci jsem se skřítkem zamkli zahradu a za klidili na zimu hračky.

Chci touto cestou osobně poděkovat všem našim učitelkám za nápad a  úžasně připravený program pro děti z naši mateřské školy.

Vedoucí učitelka Krassková Zuzana

OŽIVLÝ LES

Na konci října jsme pro rodiče a děti připravili program o životě lesních zvířatech. Za zvuku borlice začalo pozdní odpoledne, kde na všechny čekalo plno zábavných i zajímavých činností. Vystřelit si ze vzduchovky, poznat podle stop či hlasu lesní zvířátka, sestřelit kuší divočáka či u krmelce připravit pro obyvatele lesa hostinu. Náš lesopark ožil zvířátky, která děti mohly za soumraku hledat. Na závěr nechyběla ukázka letu dravců od pana Lukáše Vašaty a plno zajímavých informací o myslivosti od pana Miloše Vogla.  Chtěla bych všem poděkovat za spolupráci a účast i přes mrazivé podzimní počasí.

PODĚKOVÁNÍ ZA SBĚR PAPÍRU

Všem rodičům, kteří nám přispěli sběrem starého papíru děkujeme.

Na školku se vybralo 1012 kg starého papíru.

Penízky budou využity na autobusovou dopravu.

SETKÁNÍ S KAMARÁDY

V úterý proběhlo v naší školce setkání s kamarády. Je to tradiční podzimní akci, kdy začínající školáci z první třídy se přijdou podívat za námi do školky. Pochlubit se prvními školními úspěchy a setkat se se svými kamarády ze školky.  Pohrát si na zahradě a něco dobrého si opéct na ohýnku. Děkujeme všem zúčastněným za výbornou atmosféru podzimního dne a školákům přejeme hodně úspěchů a úsměvu ve škole.