MATEŘSKÁ ŠKOLA

 

VŠEM ŽÁDOSTEM O PŘIJETÍ K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ DO MŠ

NA ŠKOLNÍ ROK 2024/2025  BYLO KLADNĚ VYHOVĚNO.

 

 

 

 

 

SPOLEČNÉ SETKÁNÍ MATEŘSKÝCH ŠKOL VE SKUHROVĚ NAD BĚLOU

 

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 se uskutečnilo v naší mateřské škole společné setkání MŠ pořádané sdružením MAP. Sešlo se okolo 30 učitelek, které si mohly předávat vzájemné zkušenosti a nápady z praxe. 

Organizátorka akce paní  Ing. Vendula Holubcová o setkání napsala milá slova, která nás velmi potěšila.   "Mateřská školka ve Skuhrově nad Bělou se může ledasčím pochlubit. Má opravdu velkou a krásnou zahradu, lesopark,  spoustu keřů. S dětmi cvičí metodu Vědomé stopy pohybu, zavedli nový způsob podávání svačinek, tzv. průběžné svačinky, kdy žádné dítko nečeká, až dojí ostatní a navíc si je chystají samo. Mají spousty krásných pomůcek, dvě milované agamy, velmi přátelské klima a plnou školku dětí. Setkání téměř třiceti pedagogů mateřských škol zde bylo velmi inspirativní."

Za naši MŠ děkujeme paní Holubcové za uspořádání akce a všem účastníkům za milou návštěvu a předání společných  zkušeností. 

ODEMYKÁNÍ ZAHRADY 2024

 

 

 

 

VYNÁŠENÍ MORANY 

Zimo, zimo, táhni pryč, nebo natě vezmu bič.

Zatahám tě za pačesy za ty hory za ty lesy.

Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek. 

 

DĚTSKÝ KARNEVAL 

LETEM SVĚTEM ZA ZVÍŘÁTKY 

 

 

TŘI KRÁLOVÉ         K+M+B+2024

MIKULÁŠSKÁ DRUŽINA V NAŠÍ ŠKOLCE 

 

 

 

ZAMYKÁNÍ ZAHRADY 

Na konci listopadu jsme společně s dětmi pomohli podzimní víle Podzimce zazimovat naši zahradu, les i zvířátka. A, že bylo na čase. Víla Ziměnka už poletovala v okolí a chtěla se ujmou vlády nad krajinou. Podzimce děti pomohly nakrmit a  uspat  lesní zvířátka, uklidit si hračky a zazimovat zahradu.  Podzimka si unavená zalezla do své podzimní postýlky a děti ji na dobrou noc zazpívaly ukolébavku.  Posléze přivítaly vílu Zimněnku, která s sebou přinesla první sněhové vločky. 

 

ZA HUMNY JE DRAK 

V posledním říjnovém úterý se konala pro děti a rodiče akce "Za humny je drak". Počasí nám přálo a mi si mohli za soumraku užít posledních podzimních radovánek. Pouštění draků, dračí stezku s plněním různých úkolů, dračí sluj a podzimní táborák. Chtěla bych poděkovat spolku Na Venkově za zajištění úžasného zázemí a občerstvení.  

VÝSTAVA DRAKŮ

Z RODINNÉHO TVOŘENÍ 

na téma " Za humny je drak"

 

Všem rodičům a dětem děkujeme za nádherné výrobky draků z různých druhů materiálů a technik. 

 

 

 

 

PŘIJĎTE MEZI NÁS!

VIDEO POZVÁNKA DO NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY