MATEŘSKÁ ŠKOLA

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY SKUHROV NAD BĚLOU

V termínu:               od 12. 3. 2020  do odvolání

Odůvodnění:

Z důvodu vývoje epidemiologické situace v České republice v souvislosti s výskytem koronaviru COVID19.

Přerušení stanovil ředitel školy Mgr. Oldřich Málek, tento stav byl projednán
se zřizovatelem dne 11. 3. 2020.

Ve Skuhrově nad Bělou  11. 3. 2020

/soubory/ms/202003111112.pdf

NÁVŠTĚVA MOBILNÍHO PLANETÁRIA V SOLNICI

aneb

VESMÍR NA DOSAH RUKY

ŠKOLKOVÉ AKCE v BŘEZNU

V úterý  3. 3. 2020  - dopoledne  do 12: 00 hod.

MOBILNÍ PLANETÁRIUM  - KRTEK  - Solnice

Ve středu  4. 3. 2020  - od 15:00 hod.   u Broučků

PŘEDŠKOLÁCKÉ ODPOLEDNE

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 - dopoledne

ZPÍVAJÍCÍ KOŤATA

Ve čtvrtek 19. 3. 2020

LOUČENÍ SE ZIMOU- dopoledne

V neděli 22. 3. 2020 - od 14:30  do 16:00 hod.

KVĚTINOVÝ KARNEVAL  - AKCE ZRUŠENA !

Společenské centrum Skuhrov nad Bělou

V pátek 27. 3. 2020 - dopoledne

HOLČIČÍ KOLEDA

V březnu 2020 dopoledne

NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLÁKŮ NA ZŠ

CANISTERAPIE V NAŠÍ ŠKOLCE

PUTOVÁNÍ ZA SNĚŽENKOU

Jaro se v tomto roce hlásí dříve, a tak místo zimních radovánek jsme už začátkem února vyrazili hledat první sněženku. To, co jsme v lesíku za školkou našli nás opravdu překvapilo. Les si někdo spletl se skládkou.

Děti všem vzkazují, že odpadky patří do popelnice.

Děkujeme Vám všem za čistý les.

Děti z mateřské školy

Dřevěné divadlo
u Berušek

Děkujeme rodině naší Marušky Pohlové za zapůjčení rodinného pokladu - doma vyráběného dřevěného divadla.
Děti si mohly prohlédnout nespočet krásných dřevěných loutek a kulis. Podat si ruku s čertem, či princeznou, ale hlavně obdivovat šikovnost prapradědečka Maruščiny maminky.

Moc děkujeme, Berušky

ZIMA

S Beruškami a s Motýlky jsem se vydali na kopec přivolat sněhové vločky. Opravdu se nám to vydařilo a přes víkend nám nachumelilo. A tak jsme si mohli všichni užít sněhové nadílky.

TŘI KRÁLOVÉ 2020

V pondělí 6.1.2020 naši školku navštívili Tři králové, kteří nám přišli popřát štěstí, zdraví, dlouhá léta. Děkujeme paní Preclíkové a místním malým skautům za báječné přestavení.

DĚTI SI UŽILY ZÁBAVU S HONZOU KREJČÍKEM

VÁNOČNÍ POZASTAVENÍ S RODIČI

Ve čtvrtek 5. 12. 2019  dopoledne jsem přivítali  naší mateřské škole

Mikulášskou družinu

Více foteček naleznete na rajce.idnes.cz

PRVNÍ POMOC NEJEN PRO DĚTI

Minulý týden se v naší mateřské škole uskutečnily dny kurzy první pomoci. O ten první, který byl pro naše nejmenší,se postaraly studentky Vyšší odborné školy zdravotní z Hradce Králové. Seznámily děti hravou formou, jak přivolat pomoc a jak ošetřit medvídka, když se odře a nebo si zlomí packu.  O druhou přednášku se postaral pan doktor Jakub Jandík, který seznámil  rodiče nejen se základy první pomoci.  Touto cestou bych chtěla za MŠ poděkovat SZŠ v Hradci Králové  a panu doktoru Jandíkovi za jejich čas a odborné znalosti, které mohou zachránit život.

ZAMYKÁNÍ ZAHRADY

Ve středu si paní učitelky pro děti připravily úžasnou pohádku o zazimování zahrady. Děti společně oživily po kouzelném zaříkávadle našeho zahradního skřítka, který měl v tento den podzimní svátek. Skřítkovi přišla popřát zvířátka z lesa a poprosit děti, aby jim nebořily zimní domečky a v zimě na ně myslely s dobrůtkami. Mlok sháněl svého kamaráda, žabka prosila o ukázaní cesty k potůčku a myška přišla poprosit o vybudování domečku pro ježečka a pár oříšků pro veverku. Děti slíbily, že se o zvířátka v zimě postarají. A ne jen o ně. Nezapomenou na ptáčky i lesní zvířátka u krmelce.  Ke konci jsem se skřítkem zamkli zahradu a za klidili na zimu hračky.

Chci touto cestou osobně poděkovat všem našim učitelkám za nápad a  úžasně připravený program pro děti z naši mateřské školy.

Vedoucí učitelka Krassková Zuzana

OŽIVLÝ LES

Na konci října jsme pro rodiče a děti připravili program o životě lesních zvířatech. Za zvuku borlice začalo pozdní odpoledne, kde na všechny čekalo plno zábavných i zajímavých činností. Vystřelit si ze vzduchovky, poznat podle stop či hlasu lesní zvířátka, sestřelit kuší divočáka či u krmelce připravit pro obyvatele lesa hostinu. Náš lesopark ožil zvířátky, která děti mohly za soumraku hledat. Na závěr nechyběla ukázka letu dravců od pana Lukáše Vašaty a plno zajímavých informací o myslivosti od pana Miloše Vogla.  Chtěla bych všem poděkovat za spolupráci a účast i přes mrazivé podzimní počasí.

PODĚKOVÁNÍ ZA SBĚR PAPÍRU

Všem rodičům, kteří nám přispěli sběrem starého papíru děkujeme.

Na školku se vybralo 1012 kg starého papíru.

Penízky budou využity na autobusovou dopravu.

SETKÁNÍ S KAMARÁDY

V úterý proběhlo v naší školce setkání s kamarády. Je to tradiční podzimní akci, kdy začínající školáci z první třídy se přijdou podívat za námi do školky. Pochlubit se prvními školními úspěchy a setkat se se svými kamarády ze školky.  Pohrát si na zahradě a něco dobrého si opéct na ohýnku. Děkujeme všem zúčastněným za výbornou atmosféru podzimního dne a školákům přejeme hodně úspěchů a úsměvu ve škole.