MATEŘSKÁ ŠKOLA

ZAMYKÁNÍ ZAHRADY

Ve středu si paní učitelky pro děti připravily úžasnou pohádku o zazimování zahrady. Děti společně oživily po kouzelném zaříkávadle našeho zahradního skřítka, který měl v tento den podzimní svátek. Skřítkovi přišla popřát zvířátka z lesa a poprosit děti, aby jim nebořily zimní domečky a v zimě na ně myslely s dobrůtkami. Mlok sháněl svého kamaráda, žabka prosila o ukázaní cesty k potůčku a myška přišla poprosit o vybudování domečku pro ježečka a pár oříšků pro veverku. Děti slíbily, že se o zvířátka v zimě postarají. A ne jen o ně. Nezapomenou na ptáčky i lesní zvířátka u krmelce.  Ke konci jsem se skřítkem zamkli zahradu a za klidili na zimu hračky.

Chci touto cestou osobně poděkovat všem našim učitelkám za nápad a  úžasně připravený program pro děti z naši mateřské školy.

Vedoucí učitelka Krassková Zuzana

OŽIVLÝ LES

Na konci října jsme pro rodiče a děti připravili program o životě lesních zvířatech. Za zvuku borlice začalo pozdní odpoledne, kde na všechny čekalo plno zábavných i zajímavých činností. Vystřelit si ze vzduchovky, poznat podle stop či hlasu lesní zvířátka, sestřelit kuší divočáka či u krmelce připravit pro obyvatele lesa hostinu. Náš lesopark ožil zvířátky, která děti mohly za soumraku hledat. Na závěr nechyběla ukázka letu dravců od pana Lukáše Vašaty a plno zajímavých informací o myslivosti od pana Miloše Vogla.  Chtěla bych všem poděkovat za spolupráci a účast i přes mrazivé podzimní počasí.

PODĚKOVÁNÍ ZA SBĚR PAPÍRU

Všem rodičům, kteří nám přispěli sběrem starého papíru děkujeme.

Na školku se vybralo 1012 kg starého papíru.

Penízky budou využity na autobusovou dopravu.

ŠKOLKOVÉ AKCE v listopadu

V pátek 1. 11. 2019

STRAŠIDELNÝ CANDRBÁL - dopoledne  - děti si mohou vzít kostým

Ve středu 6. 11. 2019

ZAMYKÁNÍ ZAHRADY - dopoledne

V úterý 12. 11. 2019

FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ - dopoledne

Ve čtvrtek 21. 11. 2019   - od 16:00 hod.

BESEDA PRO RODIČE s hlídáním dětí.

Na téma PRVNÍ POMOC s panek MUDr.Jakubem Jandíkem

V pátek 22. 11. 2019

UKONČENÍ SOUTĚŽE "VÁNOČNÍ OZDOBA"

SETKÁNÍ S KAMARÁDY

V úterý proběhlo v naší školce setkání s kamarády. Je to tradiční podzimní akci, kdy začínající školáci z první třídy se přijdou podívat za námi do školky. Pochlubit se prvními školními úspěchy a setkat se se svými kamarády ze školky.  Pohrát si na zahradě a něco dobrého si opéct na ohýnku. Děkujeme všem zúčastněným za výbornou atmosféru podzimního dne a školákům přejeme hodně úspěchů a úsměvu ve škole.