Berušky

Prosinec u Berušek:  

Hned na začátku prosince jsme měli společné divadlo „Dvanáct měsíčků“,krásná a kouzelná pohádka. Moc jsme se těšili na čertíky a tak jsme vyráběli,skládali z víček,malovali,převlékali jsme se za čertíky,andílky,…Mohli jsme si pohrát v peklíčku i v nebíčku,jeli jsme se podívat na výstavu čertíků a Betlémů…a nakonec jsme se dočkali návštěvy Mikuláše a jeho pomocníků. Dostali jsme dobroty,ne zadarmo- za básničku. Přijel nám popřát krásné Vánoce andělíček na koni ,vyráběli jsme překvapení pro rodiče a představte si,že přišel i Ježíšek…

Mikulášská návštěva u Berušek 

 

Listopad:

V listopadu jsme si u Berušek povídali o zvířátkách z lesa,jak se chystají na zimu,…uspali jsme broučky,postavili jsme domečky zvířátkům.Zahráli jsme si pohádku O budce…Zazimovali jsme zahradu s babičkou a ježečkem, nalepili jsme domečky pro tři prasátka... Vyrobili jsme si husu pro Martina,kterého jsme celý týden vyhlíželi.Užili jsme si už i  čertíků,měli jsme postavené peklíčko a nebíčko.Zkoušeli jsme jak se čerti mračí,co mají rádi,jak smrdí,…Vyrobili jsme si krásný adventní věnec a zapálili jsme si první svíčku.

ŘÍJEN U BERUŠEK:

 

V říjnu jsme měli týden houbičkový,jablíčkový,bramborový…Pekli jsme rohlíčky s jablky, vyráběli jsme mošt,poznávali jsme brambory,kukuřici,pekli jsme bramboráky. Zachraňovali jsme studánku,hráli jsme divadlo „O veliké řepě“.

Paní učitelka Marcelka nám přišla zahrát pohádku „O žabce Katce“.Vyrobili jsme si strašidelnou dýni  a s rodiči jsme mohli vyrobit strašidlo,které jsme použili na Dušičkové cestě.

Září u Berušek

Hned druhý den jsme zahájili nový školní rok divadlem „Ferda mravenec“, seznamujeme se s novými kamarády, kteří tu s námi mohou být i s maminkou.

Vyrobili jsme si berušku, na kterou jsme si nalepili svou fotku a vystavili jsme si je do třídy,aby jsme věděli,kdo patří mezi Berušky.

Máme letos novou kamarádku Jůlinku, je to myška, ale moc šikovná. Učili jsme se nová školková pravidla a přivítali podzim.

„Beruškové“ informace ze schůzky rodičů:

 

  • Prosíme o desky na  PORTFOLIA dětí
  • Papírové kapesníky (kdo zatím nepřinesl)
  • Přehledné ukládání oblečení v šatně:

            - nahoře v košíčku jsou věci na ven

            - v přihrádce věci do třídy

            - v červeném pytlíčku věci na převlečení    (triko,spodní prádlo, ponožky, punčochy, náhradní tepláky,….)

  • máme novou posilu – paní Petru Pišlovou, která nám bude pomáhat ve třídě na pozici školního asistenta
  • v případě zájmu můžete přijít přečíst dětem pohádku na dobrou noc nebo poslat babičku či dědečka, kdyby vás napadl nějaký typ na výlet nebo exkurzi, budeme rádi za každý typJ
  • v lednu proběhnou třídní informační schůzky, které proběhnou individuálně, podle vašeho zájmu
  • možná už vám děti vyprávěly, že máme novou kamarádku Jůlinku, která nás bude provádět celým rokem…

 

V případě nejasností se informujte ve třídáchJ

 

                      MYŠKA JŮLINKA

 

Na začátku školního roku jsme mezi nás Berušky přivítaly novou kamarádku myšku Jůlinku. Jůlinka se dozvěděla o nás od své přítelkyně Berušky a ráda by poznala, jak to u nás v naší školce chodí. Myška Jůlinka nás provází po celý den. Vítá se s námi, hraje si, povídá si s námi v kruhu i odpočívá. Děti myšce Jůlince vybraly i školní značku a to zvoneček. Jůlinka má i svou židličku i svůj ručníček. Bude nás provázet po celý rok a stane se našim třídním talisman, který nám se vším bude pomáhat a radit.

Děti se Jůlince pomalu představují a seznamují ji, jak to v takové školce chodí.  Jůlinka na oplátku nám  pomáhá a radí, vymýšlí nám hry i příběhy.

My ji  za to na oplátku budeme vyrábět  spoustu kamarádů, brát ji  s sebou na výlety, připravovat ji dobroty,….. a dokonce si ji děti s rodiči mohou pozvat na rodinný výlet, oslavu, či jen tak na odpoledne nebo víkend. V kruhu si pak budeme  vyprávět, co vše jsme s Jůlinkou prožili a co poznali.  A bude prima, když třeba rodiče pošlou i pár fotek z návštěvy Jůlinky u nich a děti tím budou moci oživit své vyprávění. 

Fotečky založíme do památné knížky pro naši myšku Jůlinku. A kdo ví, co ještě společně vymyslíme ……

 

 

 Třídní učitelky: 

Bc. Zuzana Krassková

 Zuzana Šabatová 

 

Školní asistent: 

Petra Pišlová

 

/obrazky/materska_skolka/DSC_1019.JPG

CHARAKTERISTIKA TŘÍDY 

Pro tento rok je do třídy Berušek zapsáno celkem 27 dětí, z toho 13 dívek a 14 chlapců.  Věk dětí pro tento rok ve třídě je 3 až 5 let.

Na Berušky se v tomto roce těší paní učitelka Bc. Zuzana Krassková a paní učitelka Zuzana Šabatová společně nově s naší novou školní asistentkou Petrou Pišlovou., která bude dětem ku pomoci nejen při sebeobslužných činnostech.

 Během celého školního roku se budeme snažit dětem poskytnout podporu, jistotu a podmětovou atmosféru v procesu výchovy a vzdělání, založenou na porozumění, bezpodmínečném přijetí dítěte, uznání a naslouchání. Budeme klást důraz na důvěru, pocit jistoty a bezpečí. K dosažení cílů budeme využívat prožitkové, situační a   kooperativní učení. Chtěli bychom  navázat na výbornou spolupráci s rodiči.