archiv 2019

NAŠE ZAHRADA -  NAŠE ŠKOLKA 

Všem zúčastněným lidičkám  na této akci patří velký dík za pomoc při jarní údržbě naši zahrady. Za celé odpoledne jsem stihli nejen pohrabat zahradu, vyčistit lesopark, ale i  zabudovat nové mlhoviště pro děti. Velmi si vážíme vaši pomoci a ještě jednou děkujeme.  

ČARODĚJNICKÝ DEN

V úterý, posledního dubna, se naše mateřská školka změnila v chýši čarodějnic a čarodějů. Vaření lektvarů, čichačky, hledání pokladu, házení koštětem, či čarodějnická přehlídka, byly jedny z mála činností, které na děti v tento den čekaly. Broučci dopoledne vyrazili na hrad za tajemnou čarodějkou  a Berušky navštívily čarodějnický les, kde si uvařily polévku a našly poklad. Motýlci se vydali po stopách Ježibaby a upekli si perníčky. Děkujeme rodičům za spolupráci  a přípravu kostýmů pro děti.

HLEDÁNÍ VELIKONOČNÍHO POKLADU

 

O velikonočních prázdninách jsem vyrazili za pokladem. Děti měly najít místo, kde voda šveholí a klokotá. Kde je skála a kde roste květina co má v názvu zrzavé zvíře. Pak třikrát poklepat vajíčkem a říci tajné zaříkávadlo. Světe div se, poklad se nám podařil najít a celé dopoledne si pořádně užít.  

Krásné velikonoce!

HAWAII PÁRTY V NAŠÍ ŠKOLCE

Ve čtvrtek jsme připravili akci pro rodiče a děti, která nás měla společně naladit na léto a čas dovolených. Pro děti i rodiče byl připraven vodní tobogán, mlhoviště, vodní hrátky, pláž s plážovými lehátky, mušlemi, ale i lov ryb, dílnička na výrobu hawaiiských  květinových ozdob, bubnování, masážní salón, studnice přání i chůze v ploutvích. Avšak v teplém počasí nejvíce lákal bar "Modrá ústřice", kde se podávala dobrá nálada, ovoce, studené drinky či ledová káva a to vše v rytmu hawaiiské hudby. Počasí nás nezklamalo a mi si mohli všichni společně užít bezva zábavy a prima společných her.

Všem, kteří se na přípravě akce podíleli patří velký dík. Ráda bych touto cestou poděkovala za barmanské kousky a  občerstvení,  který pro nás připravil pan Petr Ulrich.

Za školku nezbývá jen popřát mnoho dalších krásných letních pohodových dnů.

VELIKONOČNÍ DOPOLEDNE

Škaredá středa se ve školce nesla v duchu velikonočních tradic. Ráno kluci koledovali holčičky a připomněli si všichni společně svátky jara. Po svačince jsme se sešli na zahradě, kde pro děti bylo připraveno hledání velikonočních vajíček
v tráve, překážková dráha, přenášení vajíček, malování i hledání velikonočního pokladu. 

Všem bychom za školku chtěli popřát krásné Velikonoce!

PŘEDŠKOLÁCI MAJÍ ZA SEBOU ZÁPIS DO ŠKOLY  

Titulní fotografie

VÍCE SE DOČTETE NA: http://orlicky.net/?id_zpravy=13684298901554633840

ODEMYKÁNÍ ZAHRADY  

Ve čtvrtek jsme s dětmi vykopali klíč a odemkli po zimě zahradu. Děti byly za pomoc při jarním úklidu zahrady odměněny novými lopatami na písek.  Nyní  si jen přát co nejvíce krásného slunného počasí.

 

LOUČENÍ SE ZIMOU

Ve čtvrtek 21.3. 2019 jsme se v naší školce rozloučili se zimou. Za doprovodu písniček a říkadel jsme vynesli Moranu za ves a po řece Bělé ji poslaly pryč.  Doufáme, že se nám  zima, nemoci  a vše zlé ze  Skuhrova podařilo vyhnat. 

Za školku přejeme všem krásné jarní dny.  

PRVNÍ MASOPUST VE SKUHROVĚ N. B. 

KARNEVAL VE SKUHROVĚ NAD BĚLOU

NÁVŠTĚVA Z LESA

Ve čtvrtek naší mateřskou školku navštívil pan Lukáš Vašata s výukovým programem nejen o myslivosti. Děti měly možnost na vlastní oči vidět živé káně černoocasé, výra velkého i králíka polního. Seznámili se s lesními zvířátky, s životem v lese  a mohly se zaposlouchat i do zvuku borlice.  Za velmi úžasný program bychom chtěli moc poděkovat.  

 

TŘI KRÁLOVÉ 

V pondělí 7. ledna i do naší školky dorazili "Tři králové". Divadlo pro děti připravily učitelky od Berušek a společně se tak celá školka rozloučila s časem vánočním a současně přivítala nový rok 2019.

SPOLEČNÉ SÁŇKOVÁNÍ S RODIČI

ZIMNÍ RADOVÁNKY VE ŠKOLCE

U MOTÝLKŮ 2018 - 2019

U Motýlků 

Třída je  nově vybudovaná pro naše nejmenší ze školky. K motýlkům dochází 11 dětí, z toho 5 chlapců a 6 holčiček ve věku od dvou do tří let. Některé děti jsou již samostatnější, jiné potřebují čas a trpělivost při sebeobsluze. Velký důraz je kladen na samostatnost a hru.

Třída je krásně barevná, působí útulně. Prostor je menší, ale i přes to je rozdělena na dvě části-odpočinkovou a stolečkovou/ hrací. Hry a hračky jsou umístěny tak, aby byly dětem dobře přístupné. Často hračky obměňujeme, aby měly děti změnu a více podnětů.

Při pobytu venku využíváme nejčastěji zahradu a lesík, kde jsou různá lákadla a  pro děti zajímavé koutky.

Snažíme se, aby se dětem v novém neznámém prostředí líbilo, aby se cítily dobře a bezpečně.

 

VÝLET DO ČASTOLOVIC

Zakončili jsme  školní rok u motýlků výletem vláčkem za zvířátky.

Těšime se na prázdniny!!

Krásné sluníčkove léto.

 

MOTÝLCI A BARVIČKY

Třídili jsme, dělali pokusy s barvičkami a troufli jsme si i na batiku.

OBLETÍME CELÝ SVĚT A BUDEME SI VYPRÁVĚT

Návštívil nás  kamarád Honzík a povídali jsme si o Africe. Zahráli jsme si na bubny, zatančili tanec kolem “ohně”. Pomalovali se válečným malovaním na obličej a vyrobili si africké náhrdelníky. Na Den dětí Motýlci vyrazili na výlet za indiány, plnili další úkoly v lese, hledali poklad a nechyběla ani svačinka.

 

 

 

 

 

 

 

BESÍDKA U MOTÝLKŮ

Pro rodiče jsem si s dětmi připravili dílničku, kde si děti
s rodiči ozdobili květináč a ochutnali upečené dobrůtky
od dětí. Druhý den si děti dopřály dobrůtky a přivítaly mezi sebou Elišku.

Zde můžete vkládat obsah...

DEN ZEMĚ

Zkoušeli jsme třídit odpad zábavnou formou a povídali si, jak chránit naší Zemi.

VELIKONOCE U MOTÝLKŮ

Netradičně jsme si  ozdobili velikonoční vajíčko. Na zahradě jsme hledali poklad a  velikonočního zajíčka. Plněnili úkoly
na zahradě MŠ. Zahráli jsme si pohádku Jak šlo vejce na vandr.
Potkalo různá zvířátka, která? Podivejte se...

DOMÁCÍ ZVÍŘÁTKA

Upekli jsme dortiky s pejskem a kočičkou.Co dobreho do takového dortu patří?Samé dobroty.
Když jsme si povídali o zvířátkách,vyrazili jsme se podivat k Pišlom na statek.Vzali jsme batůžky se svačinkou a dobotu pro zvířátka. Dětem se výlet moc líbil, viděli jsme koníky, slepice, kočky, berana, pohladili jsme si králíka a morče. Dali jsme si svačinku, prohráli jsme si na písku a vrátili jsme se všichni v pořádku do školky. Moc děkujeme Petře Pišlové za možnost užít si pěkný den na statku.
To se nám to spalo.

KARNEVAL U MOTÝLKŮ

          ČINNOST MOTÝLKŮ NA TÉMA MOJE TĚLO